داربست

حوادث ایمنی برای کارگران داربست فلزی

کارگران داربست فلزی

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jti4wac8′ admin_preview_bg=”]

کاهش نرخ حوادث برای کارگران داربست فلزی با رعایت اصول ایمنی و استفاده از افراد متخصص میسر است.

بررسی حوادث برای کارگران داربست فلزی:

افزایش جمعیت ، توسعه شهرنشینی و مهاجرت به شهرها باعث رشد روزافزون صنعت ساختمان سازی شده است.

 باتوجه به ناکارآمدی ساخت و سازهای سنتی ساختمان سازی های مدرن و پیشرفته را طلب می نماید.

 حضور برج های عظیم تجاری در کلان شهرها نمایانگر قدرت اقتصادی آن ها می باشد. این صنعت یکی از خطرناکترین صنایع جهان شناخته شده است.

درایران ۱۲ – ۹ درصد از نیروی کار کشور دراین صنعت مشغول به کار می باشند. در کشور آمریکا هر روز ۳ الی ۴ مورد مرگ ناشی از حوادث صنعت ساختمانی روی می دهد

 گزارشات حاکی از آن است که در دهه ۱۳۸۰ شمسی، تعداد کشته شدگان حوادث کار در ایران سه برابر شده و در حدود ۵۰ درصد از این افراد در کارگاه های عمرانی مشغول به کار بوده اند.

همچنین بیماری های ناشی از کار بیش از هر صنعت دیگری، کارکنان پروژه های ساخت و ساز را تهدید می کند.

 البته روند نرخ ایجاد حوادث در دنیا کمتر از ایران بوده که مهمترین دلیل روند کاهش حوادث، ارج نهادن به ایمنی، بهداشت و محیط زیست و سرمایه گذاری در این مقوله است.

نرخ حوادث که منجر به از کار افتادگی نیز می شود در این صنعت بالا است. از دیدگاه ایمنی و سلامت عوامل و شرایط زیادی وجود دارد که می تواند حادثه ساز باشد.

 کار در ارتفاع و استفاده از داربست فلزی درعملیات ساختمانی از موارد گریز ناپذیر هر ساخت و ساز است.

 داربست فلزی از جمله وسایل موقتی جهت دسترسی ابزار، مصالح و کارگران جهت ساختمان سازی بوده که در ارتفاع مشغول به کار می باشند.

کارگری که در ارتفاع بیش از ۵/ ۲ متر مشغول به کار است باید به حفاظ ها و وسایل حفاظت فردی مناسب دسترسی داشته تا از خطر احتمالی سقوط در امان باشد.

استفاده از داربست ها نیز در اجرای هر گونه عملیات ساختاری از قبیل : تعمیرات، نماسازی، تخریب، تمیزکاری و رنگ آمیزی در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد.

 هرچند داربست ها به ساختمان بسته و مهار می شوند. اما نباید به آن ها اعتماد کرد.

در میان عوامل مختلف ایجاد حادثه همچون : فرو ریختن سازه، برق گرفتگی، برخورد با اشیاء، برخورد با وسایل و ماشین آلات، انفجار، آتش سوزی، سقوط درصد بالاتری را به خود اختصاص داده، به گونه ای که ۵/ ۵۲ درصد این حوادث را سقوط از ارتفاع تشکیل می دهد.

هدف از انجام این پژوهش بررسی مسائل ایمنی  در انجام کار در ارتفاع و داربست بندی بوده که در هر فعالیت ساختمانی وجود داشته و کمتر به آن ها توجه می شود و کاهش نرخ حوادث برای کارگران داربست فلزی است.

شما میتوانید با استفاده از افراد متخصص و مجرب در زمینه داربست توسط سایت کرج داربست نگرانی خود را از بابت این موضوع راحت کنید.

سعی ما استفاده از افراد عالی برای پروژه‌های شماست.

منبع:

خشک دامن, رضا، ۱۳۹۵، اصول ایمنی و کاهش حوادث کارگری در داربست بندی و کار در ارتفاع، همایش بین المللی افق های نوین در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی و مدیریت فرهنگی شهرها، تهران، انجمن افق نوین علم و فناوری، https://www.civilica.com/Paper-DCONF01-DCONF01_121.html
[/av_textblock]

[av_image src=’https://karajdarbast.ir/wp-content/uploads/2019/03/کارگر-داربست-۳۰۰×۳۰۰٫jpg’ attachment=’874′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jti5hc8s’ admin_preview_bg=”][/av_image]

بازگشت به لیست